O pivovaru

V červenci 2012 jsme poprvé ochutnali pivo z minipivovaru a byla to pro nás exploze, která nám otevřela zcela jiný svět. Zjistili jsme, že paleta piv je tak pestrá, že se nám o tom ani nesnilo. Načetli jsem základní informace a kamarád sládek Michal Perner nám poslal první kostru receptu na naše první domácí pivo. A v tu chvíli to začalo…

 

Vývoj je důležitý 🙂

Po osmi letech domácího vaření vznikl v prosinci 2019 projekt Four Elements – flying brewery. Název odkazuje na 4 základní prvky, z nichž pivo vzniká – voda, slad, chmel a kvasnice. Základ létajícího pivovaru tvoří Pavel Dušek – sládek a Tereza Dušková Dotlačilová – fotografka, grafička.

 

Jít s kůží na trh a zkusit uvařit první várku ve velkém nebylo lehké rozhodnutí, ale rodinný příběh pradědy Josefa Brunclíka, nám dodal velkou dávku odvahy.

Josef Brunclík – zcela vpravo

Hnacím motorem naší aktivity je kreativita spojená s nutkáním dělat něco pěkného pro ostatní. Vymýšlení stále nových piv a hledání co největšího propojení chuti, obrazu a zvuku. Oslovování lidí novými nápady a souvislostmi a sbližování a vytváření nových kontaktů a přátelství.

S Michalem Pernerem (Perrym)

Vývoj a progres je nedílnou součástí toho všeho a rádi pozorujeme, kam směřujeme. Občas musíme jít o krok dozadu, abychom mohli jít zas o dva kroky kupředu, ale to je život.

V roce 2022 jsme otevřeli náš první podnik – výčep s prodejnou pečiva Čep a Pec. Tím jsme chtěli propojit étos pradědy mlynáře a pekaře Josefa Brunclíka a navázat tak na jeho práci. Pokračovat v rodinném dědictví s přidáním něčeho nového od nás.

 

– Four Elements Brewrey –